17 Ocak 2006

BOLEROBu boleroyu,canım yeğenim Aslı için ördüm.Bu benim ördüğüm ilk bolero oldu.Çok çabuk bitiverdi.Kazak veya hırkalara göre örmesi çok zevkli.
Büyük bir tesadüf eseri bütün örgüler pembe oldu.Artık ben de çok sıkıldım pembeden.Sırada yeşil atkı şapka var.

Etiketler:

15 Yorum:

Anonymous Aslı dedi ki...

Ayyy benim kadar şanslı bir yeğen var mı?Bu pembe, şeker gibi boleronun sahibi benim ve dahası bahsi geçen yeşil atkı-bere de bana geliyor.Hani insanın hayatında bir dokunuşla herşeyi güzelleştiriveren insanlar var ya teyzem onlardan biridir işte ve ne kadar şanslıyız ki o insan bizim teyzemiz.Teşekkürler canım benim ama sadece bolero için değil, hayatımıza renk kattığın için de aynı zamanda.Seni çok seviyoruz...

23 Şubat, 2006  
Anonymous Beyhan dedi ki...

Ah Aslı'cım benim!!!!! Beni nasıl ağlattın biliyor musun?Hem de ne ağlamak.İçimi çeke çeke ağladım.Ufacık şeyden mutlu olan yeğenim benim.Sana herşey feda olsun,canımsın sen benim.

23 Şubat, 2006  
Anonymous candan dedi ki...

Super olmuş Beyhancım,hem kolay bir örnek hemde çok şık durmuş Aslı güle güle iyi günlerde giysin:))))

23 Şubat, 2006  
Anonymous brcdesign dedi ki...

bana bi zahmet bunu nasil yaptigini anlatirmisin? ben orgude yeniyim de..aciklamali anlatim gerekiyo..

23 Şubat, 2006  
Anonymous Burçin Boztürk dedi ki...

Merhaba Beyhan Hanım. Gene ben. Şimdi modellerinize kızımla bakıyordum. Bu modeli çok beğendi. Acaba bunun da yapılışını anlatır mısınız? İyi günler.

23 Şubat, 2006  
Anonymous Beyhan dedi ki...

Merhaba Burçin hanım,kızınızla bloğuma bakmanız çok hoşuma gitti.Her zaman beklerim. Modeli hemen anlatayım.
Boleronun lastik kısımlarını,kol uçlarını ve yakasını haraşo model ördüm.Daha sonra 10 sıra düz 2 sıra ters,10 sıra düz 2 sıra ters şeklinde devam ettim.12 sıra bu şekilde ördükten sonra 13.sırada hep ters,14.sırada da hep düz ördüm.(bu iki sıra dikkat ederseniz kabarık duruyor zaten)Yani böylece modeldeki kare şekiller ortaya çıktı.Ben kolları yeterli uzunlukta ördükten sonra 3-2-1 şeklinde kestim devam eden sıralarda da aralıklarla birer ilmek kesmeye devam ettim.Ön parçaları da aynı kollar gibi( 3-2-1) kestim.Yakaya gelince;ön iki parçayı nekadar açık yapmak istediğinize bağlı olarak kesin.Ben ilk sırada 5 daha sonraki sıralarda 2 şer kestim.Ne kadar kestiğimi tam sayamadım ama o sizin zevkinize kalmış artık.Yakadaki haraşo bandı 120 telden örüp sonra diktim. (Daha önce bu modelden kazak örmüştüm o zaman 10 sırada bir koymuştum ters örgüyü.Boleroda ise 12 sırada koydum.)
İyi anlatabildim mi acaba? Bu örneği tamamen kendim uydurduğum için sayılar tam aklımda değil.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

23 Şubat, 2006  
Anonymous brcdesign dedi ki...

ama hala arkadas istegimi onaylamadin :(((

23 Şubat, 2006  
Anonymous Beyhan dedi ki...

Ayyy!!!!!! Afedersin brcdesiqn hemen geliyorum:((

23 Şubat, 2006  
Anonymous Burcu dedi ki...

Çok güzel olmuş, mini mi yoksa bel hizasında mı? Sonra senden yapılış tarifini isteyebilir miyim ? Çünkü çok güzel olmuş. Sana mail atıcam ama mail adresini bulamıyorum....

23 Şubat, 2006  
Anonymous Beyhan dedi ki...

Burcu'cum mini aslında ama bakınca uzun gibi görünüyor.Lastik kısmı hemen göğüs altında kalıyor.Ön kısmı da biraz birbirinden ayrık duruyor,yani üst-üste ya da yan-yana gelmiyor.Modelin tarifini yukarıya yazdım.Mail adresimi hemen vereceğim sana,öptüm canım:))

23 Şubat, 2006  
Anonymous beyhan dedi ki...

Burcu'cum bana profilimden "E-posta gönder" e basarak mail gönderebilirsin.

23 Şubat, 2006  
Anonymous Burcu dedi ki...

Çok teşekkürler canım, yukardan anladığım kadarıyla yapmaya çalışacağım ama yine takıldığım bir yer olursa mail atarım. Çok sağol :)

23 Şubat, 2006  
Anonymous Beyhan dedi ki...

Tamam Burcu'cum takılınca hemen sor.

23 Şubat, 2006  
Anonymous Adsız dedi ki...

boleronuz hırkaya benziyor renk çok güzel belki ilk boleronuz olduğundanmı açaba?neyse inşallah 2boleronuz çok güzel olur renk seçiminde modaya üygun olsun kendınıze iyi bakın hoşçakalın

18 Mart, 2006  
Anonymous Beyhan dedi ki...

Yorumunuz için teşekkür ederim.Bolero fotoğrafta gerçekten uzun gibi görünüyor.Böyle görünmesinin sebebi de fotoğrafını, kollarını kıvırarak çekmem olabilir.Aslında lastik kısmı hemen göğsün altında bitiyor.O kadar kısa yani.
Ördüğüm şeylerin renklerini seçerken genelde modaya uygun olsun kaygısı taşımıyorum.Rengini beğendiğiniz için de teşekkür ederim.

18 Mart, 2006  

Yorum Gönder

Kaydol: Kayıt Yorumları [Atom]

<< Ana Sayfa