09 Aralık 2005

Cici Pilav
Evet aslında bu bir pirinç pilavı ama çocukluğumdan beri kuzenim Nefise'den duya duya artık bu bizim için cici pilav.Nefise öyle çok severdiki cici pilavı,yanında başka bir yemek olmasını bile beklemeden hemen indirirdi mideye.Benim küçük kuzenim şimdi dünyalar güzeli iki kız annesi.Yengem Nefise'ye yapardı cici pilavı,şimdi Nefise Belfin'le ile İnci'ye... Büyüdük mü ne?

MALZEMELER
2 Su Bardağı pirinç
3 Su bardağı su
1/2 Çay bardağı arpa şehriye
1 Çorba kaşığı zeytinyağı
Bir miktar tereyağı
tuz

HAZIRLANIŞI
Zeytinyağında şehriyeyi iyice kavurun.Tereyağını ekleyip eritin.(tereyağını sonra ekleyin ki yanmasın)Pirinçleri ekleyip biraz kavurun,suyu ve tuzu da ekleyin.Suyunu çekinceye kadar pişirin.

Etiketler:

10 Yorum:

Anonymous nazo dedi ki...

Evet beyhancım büyüdük biraz herhalde.Benimde cici pilavla ilgili unutmadığım bir anım var.Amcamlarla hep birlikte size gelirken yolda Eğirdir'e uğramıştık.Oradan geçilirde balık yenmezmi hiç değilmi.Neyse lokantaya girdiğimizde herkes siparişini verdi nefise gayet doğal bir şekilde garsondan cici pilav istediğinde garsondaki şaşkın ifadeyi görmeni isterdim.Barbunyada harika görünüyor.Ellerine sağlık.

12 Aralık, 2005  
Anonymous beyhan dedi ki...

Nazo'cum ben hiç duymamıştım bu olayı.Çok hoşuma gitti.Demek nefise Eğirdir'de cici pilav istedi:) Ne güzel anlatmışsın.Biz çok şanslı çocuklardık nazo'cum değil mi?Kalabalık ve birbirine düşkün koca bir ailenin,yaz tatilini iple çeken çocukları...

12 Aralık, 2005  
Anonymous nefis dedi ki...

Gözlerimden dökülen gözyaşlarım bana sizinle geçirdiğim Ispartadaki,pikniklerimizi ve sabaha kadar sohbetlerimizi hatırlattı iyiki varsınız seni seviyorum.

12 Aralık, 2005  
Anonymous ev perisi dedi ki...

Barbunya ve pilav şahane ikili...
aklıma getirdiğin iyi oldu sevgili Beyhan; yarın yapayımda yiyelim...

12 Aralık, 2005  
Anonymous candan dedi ki...

Sevgili Beyhan çok güzel blog bende yeni yeni yemek yapmaya heves ettiğim için bana çok faydalı olacak .İadeyi ziyaretimi yaptım artık görüşürüz sık sık dimi ama:))))Daha çok tencere yemeklerine yer verin deem çok mu şımarıklık yaparım:))))Öpüyorum.Beni elişimi tanı sobesinden görebilirsiniz.Sevgiler:)))

12 Aralık, 2005  
Anonymous beyhan dedi ki...

Hoşgeldin Candan,yazılarını okudum çok hoşuma gitti.Tencere yemekleri istemişsin,tamam yapalım.Zaten yemek,pasta ve börek tariflerim oldukça rahat yapılabilecek türden.Seni linklerime ekliyeceğim.

12 Aralık, 2005  
Anonymous burcu dedi ki...

Ben çok severim cici pilavı :))) Soğuk bile yerim. Ertesi güne kalınca ısıtmaya gerek duymam hatta, yoğurtla birlikte... Ay olsa da yesem. Akşama yapıyım bari :)))

12 Aralık, 2005  
Anonymous Beyhan dedi ki...

Sevgili Burcu ve Evperisi ikinize de teşekkür ederim yorumlarınız için,afiyet şeker olsun.

22 Şubat, 2006  
Anonymous Beyhan dedi ki...

Nefis'cim,o piknikleri ve sabahlara kadar süren sohpetleri unutmamız mümkün mü? Ben de seni seviyorum...

22 Şubat, 2006  
Anonymous Candan dedi ki...

ÇokkkTeşekkürler Beyhancım .Bende sizi linklerime ekleyeceğim .Tarif defterime pilavla giriş yaptım beklemedeyim:))))acaba kahvaltı sobemi de okudunuzmu:))))) sevgiler.

22 Şubat, 2006  

Yorum Gönder

Kaydol: Kayıt Yorumları [Atom]

<< Ana Sayfa